Doğal Taşlar

Yeşil Kuvars ( Praz )

Yeşil Kuvars Kimyasal  Formülü : SiO2 + Ni

Silisyum, Oksijen + Nikel

Yeşil kuvars, minerallerin oksit grubunun bir üyesidir.

Tüm kuvars formları gibi iki oksijen atomuyla birleşmiş bir silikon atomundan meydana gelir. Orjinal oluşumları ısı ve basınsın etkisiyle değişim göstermiş jeolojik kaya çeşitlerine metamorfik kayalar denir. Yeşil kuvars veya praz metamorfik kayaların skarn adı verilen ısı ile değişim göstermiş, saf olmayan kireçtaşı çeşitlerinde görülür. Praz ile krizoprazın kimyasal formülü aynı aralarında çok az bir fark var.

Yeşil kuvars, hücre zarlarını ve dokuları güçlendirir. Bu özelliği ile kanamaları ve dolayısıyla yaşlanmayı geçiktirir. Yaraların çabuk iyileşmesine yardım eder. Beyin yorgunluğunu giderir. Kemiklerin, kıkırdakların ve bağ dokularının deformasyonlarının giderilmesi ve damarlardaki kan akışının sağlanması için kullanılması tavsiye edilir. Böbrekleri sürekli taş veya kum üreten kişilerin bu sorunları tekrar tekrar yaşamamak için tene deyecek şekilde taşımaları önerilir. Cinsel sorunlarla mücadele eden kişiler, seks konusunda kaygıları olanlar, seksüel bozukluk yaşayan kişiler, bu taş ile yapılmış suyu kullandıkları taktirde, bir çok cinsel problemi de halletmiş olurlar.

Öncelikle karaciğer ve pankreas olmak üzere, bütün iç organları olumlu etkiler. Karaciğeri korur ve vücudun toksinlerden daha iyi temizlenmesini, hatta ağır metal ve diğer zor çözünür maddelerin atılımını bile sağlar. Pankreasın sağlıklı çalışmasını ve kalmasını sağlar, şeker hastalarına özellikle tavsiye edilen taşların başında gelir.

Sinirsel gerginlikleri yok eder. Zihne ve bedene sakilik verir. Kalbe huzur verir. Panik atak ve çarpıntı gibi rahatsızlıkların etkisini azaltır.

Yeşil Kuvars ( Praz ) için yorumlar kapalı