Doğal Taşlar

Topaz

Topaz  Kimyasal  Formülü : Al2 SiO4 (FOH)2

(Alüminyum hidroksit flüora silikat)

Metal karışımlarıyla farklı renklerde karşımıza çıkar. Renksiz, beyaz, açık sarıdan altın sarısına kadar, mavi, pembe ve kahverengindedir.

Topaz’a Krom sarı, Demir mavi, Mangan kahverengini verir.  Genel olarak önemli bir bedensel ve ruhsal iyileştiricidir. Evrensel enerjinin bedene akmasını sağlar. Kan dolaşım sistemini hareketlendirir ve düzenler. Kanamaların  tedavisinde kullanılır. Düşük tansiyonu olanlara davsiye edilir, taze enerji almalarını sağlar. Bütün metabolizma aktive kazanır ve canlanır. Lenf sistemimizi etkiler, hücrelerdeki sıvı dengesini sağlar ve böylece vücutta ödem oluşumunu engeller. Mide enfeksiyonları ve asit dengesizliklerinde kullanılması tavsiye edilir. Hormon değişikliklerindeki rahatsızlıkları, depresyonu ve kilo alımını da hafifletir. Dolayısıyla menopoz dönemi için de tavsiye edilir. Bunun dışında sinir sistemini yakından etkiler, sinirsel yorgunluk, uykusuzluk ve genel bitkinlik durumunda, neden olan etkileri ortadan kaldırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Akciğerleri korur, astım ve bronşit oluşumunu engeller oluşmuş ise iyileşmesine önemli katkılar sunar. Göz hastalıklarına karşı koruyucu ve iyileştiricidir. İlaçların şifa gücünü artırır.

Zalimlerin zulmünden, kötü karakterli kişilerin kötülüğünden koruduğuna inanılır. Zihin açıklığı verir, muhakeme gücünü artırır, bidenbire ortaya çıkan tehlikeli veya zor durumlarda, kişiye bu durumla başa çıkabilecek akıl, sezgi gücü ve cesareti verir. Zeka ve yetenekleri geliştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir