Doğal Taşlar

Sardoniks (Sardonyx)

Sardoniks Kimyasal  Formülü : SiO2 C + (Fe, O, OH)                                          

Sardoniks, kuvars grubundan olup, kalsedon ailesinin bir üyesidir. İçerdiği karbon ve demir sayesinde kızıl kahve, siyah ve beyaz renkte damarlar oluşur. Volkan patlamalarında magmanın volkan kayaçlarının boşluklarına dolmasıyla oluşur.

Lepideri kaynaklarında da yer alan Sardoniks, antik çağlardan beri tedavi taşı ve koruyucu taş olarak kabul gören bir taştır.

Günümüze kadar gelen bilgiler ışığında Sardoniks, tedavi taşı olarak beş duyumuz üzerinde etkisi olduğu bilinir ve kullanılır. Bütün duyu organlarına hassasiyet vererek, algılamamızı güçlendirir. Vücut sıvısını dengeleyerek immun sistemini güçlendirir ve vücut elektriğinin dengeli yayılmasını sağlar ve aksaklıkları giderir. Boyun ve sırt omurgasının sinir sistemini güçlendirir. Enfeksiyonlara karşı da etkili olduğu bilinen Sardoniks, özellikle solunum yolları rahatsızlıklarında kullanılması tavsiye edilir. Böbrek enfeksiyonları veya iltihaplarında ve böbrek küçükmesi durumlarında tedaviye destek amaçlı kullanılması tavsiye edilir. İltihaplı yaraların iyileşmesini hızlandırır ve özellikle hastalıkların tekrarından korur. Troit bezi ve karaciğer fonksiyonlarını destekler ve

sağlıklı çalışmalarına yardımcı olur. Bunlar için taş tene temas edecek şekilde taşınmalı veya taş yaşadığımız mekanda bulundurulmalı.

Duyu organları üzerinden, algılama ve öğrenme kabiliyetini güçlendirir. Etrafımızdaki oluşumları daha iyi algılamamızı ve anlamamızı sağlar. Dert ve tasaların daha çabuk atlatılmasını sağlar ve böylelikle hayatın güzel yönlerini görerek, daha fazla pozatif enerji çekmemize yardımcı olur.