Doğal Taşlar

Selestit

Selestit Kimyasal  Formülü : SrSO4  (Stronsiyum, Sülfür)   

Selestit, sülfat grubunun bir üyesidir. Kristaldeki ana metal Stronsiyumdur ama kalsiyum da izlerine raslanır.

Sıcak suya ait kökene sahiptir, buna rağmen daha tipik olarak Selestin kapalı havzalarda tuzlu suyun buharlaşmasıyla da oluşabilir. Bu durumda kükürtüde bünyesinde barındırır.

Selestit, vücutta oluşan tanımlanamayan hücrelerin vücuttan atılmasına destek verir ve oluşmalarını engeller. Hücrelerin gerekli düzende olmasını sağlar. Bunun için kanser tedavisi gören hastaların yaşadıkları ortamlarda olması tavsiye edilir. Aynı zamanda toksinlerin ve ağır metallerin vücuttan atılmasını sağlar. Mantar hastalıkları tedavilerinde de tedavi sürecin hızlandırır. Kas spazmını çözerek rahatlama sağlar. Ağrılara karşı çok etkili bir taştır. Görme ve işitme tedavilerinde kullanılması tavsiye edilir. Vücut sıvılarının ve iskelet yapısındaki minerallerin, yapılarında yer almalarına yardımcı olur.

Cildin, saçların, tırnakların ve karaciğerin sağlıklı kalmasında, sindirimin sağlıklı çalışmasında, allerjilerin önlenmesinde önemli rol oynar. Vücudun oksijen dengesi ve beyin foksiyonları için gerekli olan bir mineralli taştır.

Bunlar için taş yaşadığımız ortamda bulunması yeterlidir. Takı olarak kullanılmaz. Sıcak su ile yıkanmaz. Soba, kalörüfer ve güneşin ısıtacağı şekilde konmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Ateşli duyguları sakinleştirir. Aşk acısı çekenlere özellikle tavsiye edilir.