Doğal Taşlar

Selenit ( Alabaster, Gips )

Selenit  ( Alabaster, Gips ) Kimyasal  Formülü : CaSO4 + 2H2 O

Alçı taşının şeffaf türü olup kalsiyumsülfattır. Förmülünde su bulunur ve çok yumuşaktır. Genellikle tortul kayaların içinde oluşur. Gips gülleri kızılkahve ve beyez renkte ve yapraksı yapıdadırlar.

Selenit, bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilimsel olarakta tespit edilmiş olup, özellikle kanser ve tümör tedavilerinde, viral hastalıklarında, herpes (uçuk), yanıklar, diş eti ve ağız içi enfeksiyonlarında çok olumlu yönde fayda sağlamaktadır.

Mekanda bulunması çok ileri düzeydeki üreme organları kanserlerinde bile fayda sağlar ve taşın grileşmesine sebep olur. Onkoloji tedavi görenlere ışınların yan etkilerini yok etmesi için özellikle tavsiye edilir.

Selenit ile tedavi sadece alternatif / integratif tıp olarak görmemek gerekir. Günümüzde bazı ülkelerin üniversite hastanelerinde bile bir çok hastalığın tedavisinde Selenit kullanılmakta veya tedavi Selenit ile tamamlanmakta oldu bilgileri yoğun olarak alınmaktadır.

Vücutta oluşan her türlü ağrıları alır veya hafifletir. Kas spazmlarını ve tutulmalarını çözer. Kontrol kayıplarında denge sağlar. Dokuların yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Hamilelikte kadını korur, mide bulantısı, kusma ve su toplanmasını önler.

Duygusal insanlar için korunma ve ayaklarının üzerinde sağlam durmayı, asabi durumlarda ise soğukkanlı olmayı sağlar. Ruhsal rehberlerimizle bağlantı kurmamızı kolaylaştırır. Ancak taş farklı enerjileri çektiği için vücut enerjilerini zayıflatacağı endişesi ile üstte taşınmaması tavsiye edilir.