Doğal Taşlar

Serpentin (Yılan Taşı)

Serpentin  (Yılan Taşı) Kimyasal  Formülü : çeşitlidir, ancak genellikle Magnezyum silikatı. Krom da etkin olarak bulunur %45 oranında silikon içerir ve bu nedenle aşırı bazal kaya olarak sınıflandırılır.

Serpentin, Dünya yüzeyinin altındaki volkanik hareketler sonucu oluşan volkanik bir kayadır. Orjinalde dünyanın okyanus kabuğunda ve yukarı tabakalarda, olivin zengini peridoitlerde oluşan bir kayaçtır.

Serpentin, koyu yeşil, siyah ya da kızıl siyahtır. Adını taşın  bazen yılan derisini andıran yüzeyinden alır.

Serpentin, oluşum içeriği dolayısıyla anti-stres minerali olarak bilinir. Kasların gevşemesini, sakinleşmeyi ve rahatlamayı sağlar. Sinirlilik gibi psikolojik rahatsızlıklara neden olan sebeplerin ortadan kalkması için önerilir. Beyin, kalp, karaciğer ve böbreklerin fonksiyoner bozukluklarında kullanılması fayda sağlar. Çeşitli türde enerji gereksiniminin sağlanmasında ve kandaki şekerin enerjiye dönüştürülmesi isteminde kullanılması tavsiye edilir. Böbrekleri taş üretenler, kemik erimesi şikayeti olanlar, kollesterol sorunu yaşayanlar, damar tıkanıklığı ve sertliği yaşayanlar, cinsel güç kaybı yaşayanlar, kalpte çarpıntılar, algılama eksikliği, uyku buzukluğu ve bebekleri havale riski taşıyanlar için Serpentinle tanışmaları tevsiye edilir.

Asit-baz dengesini sağlar ve sindirim sistemini güçlendirir. Cilt üzerinde de oldukca etkili olan Serpentin özellikle, nedeni belli veya belirsiz olan tüm sedef hastalığı olanlarada bu taşı tanımaları tavsiye edilir. Kalp damarlarında sıkıntı olan ve kalp krizleri riski taşıyanlarada tavsiye edilir.

Kaçırdıklarımızı telafi etmek ve hataları düzeltmek için güç verir.