Doğal Taşlar

Rodonit

Rodonit Kimyasal  Förmülü : CaMn4(SiO3)5

Rodonit, Manganez çökertilerinde başkalaşım yolu ile oluşur. Bu arada hava koşullarından dolayı kısmen okside olan, pembe bir mineral ortaya çıkar. Bunlar tipik mangandioksitten oluşan siyah damarlardır.

Rodonit, yüksek oranda Kalsiyum ve Manganez içeriğinden dolayı öncelikle kemik yapısı üzerinde olumlu etkileri vardır. kemiklerin, tırnakların ve dişlerin sağlıklı oluşmasını ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Büyüme yaşındaki çocukların devamlı bir Rodanit taşı takmaları tavsiye edilir. Kemik zayıflaması (osteoporoz) durumunda da önerilir. Kas tutulmaları ve krampların giderilmesi için kullanılması tavsiye edilir. Fiziki beden hareketlerinin tümünde önemli rol oynar. Genellikle yaşlanmaya bağlı kemik kaybını önler.

Hamilelik, emzirme, bebeklik, erginlik ve kadınların menopoz dönemlerinde de tavsiye edilen taşlardan biridir. Bağ dokularının ve Kıkırdakların yenilenmesine olumlu katkılar sunar. Artrit, artroz ve romatizma hastalıklarında kullanılması durumunda sıkıntılar giderilir. Sinir sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlar ve problemlerinde kullanılması tavsiye edilir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Virüs ve bakterileri öldüren doğal savunma hücrelerini harekete geçirir. Böcek sokmalarında ve iltihaplanmalarda ise, zehirli maddelerin vücuttan çekilmesini ve iz bırakmadan yaranın iyileşmesini sağlar. Mide ve sindirim sistemini güçlendirir ve rahatsızlıklarında kullanılması tavsiye edilir.

Akciğer kalp ve kan dolaşım sistemi üzerinde temizleyici etkisi vardır. Astımın önlenmesi için kullanılması tavsiye edilir. Kullanılması halinde fayda görülür. Her iki cinsin de cinsel yaşamlarını hareketlendirir ve üretkenliklerini artırır. Panik atağı engeller sükunet hissi verir.

 Algılama zorluklarını ve sınav korkusunu giderir ve dolayısıyla okul çağındaki çocuklar için idealdir. Bizi halen rahatsız etmekte olan, eski oluşmuş ruhsal yaralar Rodanit sayesinde tamamen iyileşir.