Doğal Taşlar

Prasem

Prasem Kimyasal  Formülü : SiO2 + Aktinolit

Büyük miktardaki çok ince Atinolit iğnecikleri bu kuvarsa yeşil rengini verir. Büyük ısı ve basınç altında, silisyumoksit içinde bazı elementlerin çözüldüğü sıcak su çözeltileriyle zenginleşir.

Trombositleri aktive ederek, kanın daha çabuk pıhtılaşmasını sağlar. Yaraların çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Çarpmalar, zedelenmeler ve yanıklarda ağrıları hafifletmek için kullanılır. Kan dolaşımı üzerinde oldukca etkili olan mineral, kalp fonksiyonlarını güçlendirir. Kan basıncını dengeler ve dengeleyici etkisi ile burun kanamalarını önler ve aynı zamanda kalp krizlerinden de korur. Stres kaynaklı oluşmuş gerginlik ve kasılmalarda vücudu gevşetir.

Göz rahatsızlıklarından Prasem, Antik çağ’dan bu yana koruyucu ve tedavi amaçlı kullanıldığı ve kendini ispat etmiş minerallerden sayılır. Katarakt ve miyoptan korunmak için kullanılması tavsiye edilir. Cinsel üretkenliği ve yenilenmeyi teşvik eder.

Bu taş bizi stressiz ve iniş çıkışları olmayan, rahat ve dengeli bir hayat sürmemizi sağlar. Kendine hükmetmek ve benlik üzerinde kontrol elde etmeyi teşvik eder. Çabuk sinirlenen  ve öfkelenen insanlar pantalon ceplerinde, kolye olarak boyunlarında veya maskot olarak ellerinde devamlı olarak prasem taşımalıdırlar.