Doğal Taşlar

Pembe kuvars ( Pink quartz, Rose quartz)

Pembe kuvars Kimyasal Formülü : SiO2 + Mg, Na, Al, Fe, Ti
Silisyum, Oksijen + Magnezyum, Sodyum, Alüminyum, Demir, Titanyum.
Pempe Kuvars, yaşadığımız ortamlar için tavsiye edilen dört taştan biri olarak bilinir. Yaşadığımız ortamlarda bulunan elektrik ve ekektronik aletlerin sıçrattığı zararlı ışınları vücudumuzdan uzak tutmak için son derece uygun bir taştır.
Kanın dengeli oluşmasını sağlar. Kalp ve kan dolaşımı üzerinde çok etkilidir. Kanın oksijenle beslenmesini sağlar ve bu özelliği ile kalp kaslarını ve kalp kapakçıklarını güçlendirir. Beden hücrelerini yeniler, bu suretle hem hastalıkların tedavisine destek verir hem de bedeni dinçleştirir. Lösemi ve anemi gibi kan hastalıklarından korunmak için de uygun bir taştır, bunun için taş tene temas edecek şekilde takılması tavsiye edilir. Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Astımın (nefes darlığı), anjinin, görme bozukluklarının, migrenin ve siyatiğin tedavisinde de denenmesi tavsiye edilir.
Hazırlanan suyundan her sabah aç karna bir bardak içmek etkisini artıracaktır. Kişinin kendisiyle barışık olmasını sağlar. Sevme gücünü uyarır. Kadın cinsel organlarına da oldukca fayda sağlar, adet dönemi ağrılarını hafifletir ve dölenmeyi kolaylaştırır ve kısırlığa karşıda kullanılması tavsiye edilir.
Böbrekler, akciğerler, karaciğer, bedenin ısı sistemi (ateş), adrenale ilişkin sistem ve genital sistem üzerinde de koruyucu ve iyileştirici etkileri vardır.
Parkinson ve Alzhemier (bunama) hastalıklarına karşıda kullanılması tavsiye edilmektedir. Negatif enerjilerdenkorur. Ametist taşın etkisini artırır.