Doğal Taşlar

Opal

Opal Kimyasal Formülü : SiO2 + H2 O
Silisyum, Oksijen + su
Kuvarsın bir çeşididir ve kuvars gibi silis oksittir. Ancak su ve gaz artıkları tamamen ayrışmaz ve zerrecikler olarak taşın içinde hapsolmuş olarak kalırlar. Işık kırılmasıyla ışıldar ve pırıltılar saçar.
Opal, umudun sembolüdür. Akıl, ruh ve duygular arasında denge ve bütünlük sağlar. Süt opali özellikle sindirim sistemi için oldukca önemli sayılan bir taştır. Hormonsal bezlerin sağlıklı çalışmasını destekler. Midenin dengeli ve gereken asit salgılamasını teşvik eder. Bu özelliği ile artrit artışını durdurur ve eklem iltabının giderilmesine olumlu katkılar sunar. Mide ve sindirim sistemindeki enfeksiyonlar onun sayesinde giderilir ve metabolizma düzene girer. Böbrek ve kan hastalıkları için de tavsiye edilir. Akyuvar ve alyuvar oranının dengesini düzenler ve kanın dengeli oluşmasını sağlar, anemi ve lösemiyinin önlenmesi için kullanılması tavsiye edilir.
Suyu cilt rahatsızlıklarında kullanılır. Hafıza gücünü artırır. Parkinson hastalığının tedavisine yardımcı olur. Göz sağlığını korur, gözün görme gücünü artırır ve göz rahatsızlıklarında kullanılması tavsiye edilir.
Asabiyetten uzaklaştırır. Kararsızlık çekenlere tavsiye edilir.
Ateş Opalı, derin aşkın sembolüdür. Cinsel organları yakından etkiler ve üretken olmalarını teşvik eder. Karaciğerdeki enfeksiyonların giderilmesinde kulanılır. Hepatit ve alkol kullanımından doğan rahatsızlıklar yine ateş opalı sayesinde giderilebilir.

Opal için yorumlar kapalı