Doğal Taşlar

Oniks ( Onyx )

Oniks Kimyasal Formülü : SiO2 + C, Fe veya Mg
Silisyum, Oksijen + Karbon, Demir veya magnezyum
Rengini Demir ve Karbondan almaktadır. Kayaç boşluklarında çok yüksek basınç altında oluşur. Bir kireç taşı olan oniks mermeri ile çok karıştırılır.
Kadın/erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir. Cinsel dürtülerdeki aşırılıkları ortadan kaldırır ve normal yaşanabilir seviyeye çeker. Duyuları güçlendirir. Özellikle duyma duyusu ve iç kulak hastalıklarının tedavilerinde kullanılması tavsiye edilir. Mantar hastalıkları ve enfeksiyonlar için oldukça etkili bir mineraldir. Güneş yanığını hafifletir veya tamamen ortadan kaldırır. Bunun için oniks suyu hazırlanır ve rahatsız bölgeye günde birkaç kez uygulanması etkisini artırır. Ametist taşı gücünü artırır. Uzun süre takıldığında daha derin cilt tabakaları üzerinde de oldukça etkili sonuçlar verir. Kan dolaşım sisteminide olumlu yönde etkiler ve organlara daha iyi oksijen gitmesini sağlar. İlik yapımını destekler.
Otokontrol mekanizmasını harekete geçirir. Algıları keskinleştirir, analitik ve mantıksal düşünceye yardımcı olur.
Kontrol ve denge unsuru bir taş olan oniks, bağımlılıktan kurtulmaya da yardımcı olur.
Değerli bir taştır ve kişinin konsantrasyonunu sağladığı gibi hayırlı işlerde cesaret ve şans verir. Nazara karşıda kullanılması tavsiye edilir.

Oniks ( Onyx ) için yorumlar kapalı