Doğal Taşlar

Odun opal

Odun opal Kimyasal Formülü : SiO2, nH2 O
Silisyum, Oksijen, (su ile karışık hidrat silikattır.) + az miktarda Fe, Al, Ca, Na, K, Mg, Mn, Ni, Cr, U.
Silisyum, Oksijen, + az miktarda, Demir, Alüminyum, Kalsiyum, Sodyum, Potasyum, Magnezyum, manganez, Nikel, Krom, Uranyum.
Odun opalı günümüzden 200 ile 20 milyon yılları arasında yaşamış ağaçlardan oluşur. Öldükleri zaman toprak tabakalarıyla kaplanmış ve basınç görmüş olan bu ağaçların içindeki canlı materyallerin yerini zamanla dünya kabuğundaki en yaygın kimyasal olan silikat alır.
Bulunduğu ortamın enerjisini dengeler. Psikolojik zorlanmaları yenmemize yardım eder. Zihinsel karışıklığı giderir, konsantrasyonu artırır, meseleleri kolay ve doğru algılamamızı sağlar.
Kadın erkek ilişkilerini dengeler, karşı cinsler arasında sağlıklı iletişim sağlar, evliler arasında hoş görü ve hoşnutluk oluşturur. Ev ve ailedeki olumsuzlukları ve olumsuz enerjiyi ortadan kaldırır, huzur ve ferahlık oluşturur. Heyecanları, aşırı duygulanmaları sakinleştirir. Gerilimli ruh halini ortadan kaldırır, keyif verir. Duyguları düşünceleri ve iç güçleri dengeler, bu suretle zıt güçleri birbiriyle uyumlu hale getirir.
Yaşadıkları ortamda bulunduranlardan şunları ortadan kaldırır: Depresyon (iç bunalım), fobiler (korkular), karar vermede zorluk (kararsızlık), cinsel gerilimler, halsizlik ve güçsüzlük.
Televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve radyo gibi elektronik araçların yakınında bulundurulursa, yaydıkları negatif enerjileri emer ve bu araçların daha verimli çalışmasını sağlar.