Doğal Taşlar

Obsidyen ( Obsidian )

Obsidyen Kimyasal Formülü : SiO2 + Fe2 O3 + H2
Opsidyen, lavların hızla soğmasıyla oluşan bir camdır.
Öncelikle gerginlik ve enerji blokajlarının taşıdır.
Sağlık terapilerinin temel taşlarındandır. Bedensel ve ruhsal olumsuzlukları ortadan kaldırır. Bedeni bakteri ve virüslerin oluşturduğu enfeksiyonlardan temizler. Bu özelliğinden dolayı sıkca grip ve anjin olanlara tavsiye edilir. Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Kan dolaşımını düzenler. Kanın yeterince oksijenle beslenmesini sağlar ve damarların daralmasını önler. Uçuk, su çiçeği, kızamık gibi virütik hastalıkları, cilt mantarları ve özellikle sindirim sisteminde bulunan organlardaki enfeksiyon oluşumları ortadan kaldırır. Mide ve bağırsakları sağlıklı tutar ve hastalıklarında tedavi süreçlerine olumlu katkı sunar ve iyileşmelerine yardım eder. Kasların sağlıklı kalmasını sağlar. Genel olarak damarların, özellikle de toplar damarların sağlıklı kalmasını destekler.
Karaciğer üzerinde oldukca etkili bir taştır. Karaciğerin temizlenmesini sağlar, bunun için bir parça opsidyen taşının karaciğerin üzerine konması gerekir. Dalak içinde aynı şeyleri söylemek yanlış olmaz. Kendimizi hafif hissetmemizi sağlar. Endişe ve kaygıları giderir. Vücudu dinginleştirir.
Karlı Opsidyen ise kemik yapısı ve omurga için önem arz eden taşlardan biri olarak bilinir.
Taşıyanını sahte dosluklardan korur. Kaygıyı azaltır ve bilinç altındaki blokajları temizler. Özellikle çok hassas kişiler için koruyucu özelik taşır ve nazardan korur.