Doğal Taşlar

Moldavit ( Moldavite )

Moldavit Kimyasal Formülü : SiO2. AlO3 (Fe,Mg,Ca,Na,K,Ti,H2,O), Ca,Fe,K,Na Metal silisyum bileşiğidir.
Yeşil kırılmış camsı parçalardan oluşan bir tür Amorf Gök Taşıdır. Silisyumdioksit ve Alüminyu trioksit bileşiminden oluşmuştur ve şekilsiz kristal yapıları vardır. Girdaplı ve hava kabarcıklarıyla dolu olan yapılarının, atmosfere girerken karşılaştıkları ani ısı sonucunda oluştukları düşünülmektedir.
Taş, adını bulunmuş olduğu ve halen madeninin bulunduğu Çekoslavakya’daki Moldau Nehri’nden almıştır.
Bedensel ve metafizik enerji yükler. 3. Gözün açılmasını destekler. Düşüncelere farklı bir boyut kazandırır. Diğer kristallerin gücünü artırır. Bütün hastalıkların tedavisinde iyi sonuçlar alınmasını destekler. Bu hastalıkların başında her tür kanser, üreme sistemindeki aksaklıkların giderilmesi, saç dökülmesi, solunum yolu hastalıkları, anemi, gripal enfeksiyon ve baş ağrısına kadar bir çok hastalığın tedavisinde destek amaçlı yararlanmak fayda sağlayacaktır.
Hislerimizi kuvvetlendirir. Para veya gelecek endişeleri gibi aşırı maddi bağımlılıklardan uzaklaştırır. Sıra dışı, ani fikirler ve problem çözümleri getirir. Şakralardaki enerji blokajlarını çözer. Alın Şakrası’na konulduğunda çok etkilidir.