Doğal Taşlar

Magnetit ( Mıknatıs taşı )

Magnetit Kimyasal Formülü : Fe3 O4 + Mg, Mn, Co, Ni, Cr, Ni, Ti, V.
Fe, Oksijen + (az miktarda Manganez, Magnezyum, Kobalt, Nikel, Krom, Titanyum, Vanadyum)
Magnetit bir çok kez konsantre olmuş demir oksit ve doğal mıknatıstır. Hematitten farkı manyetik olmasıdır.
Magnetit, etrafında manyetik alan yaratan bir taştır. Çekim güçü ile tanınır. Bu özelliğinden dolayı ilk etkilediği yer baş bölgesinde hipotalamustur. Beynimizin bu bölümü sinir sisteminin regülasyonundan sorumludur ve vücudumuzun ısı sıvı ve enerji depoları burası tarafından ayarlanır. Magnetit, açlık ve susuzluk hislerimizi ve diğer vücut bezlerimizi de olumlu etkilemektedir. Kan dolaşım sistemini ve bağışıklık sistemini güçlendirir, Kanı temizler ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve kanama problemlerinin ortadan kalkmasına yardım eder. Kan şekerini ayarlama özelliğine de sahiptir. Yine magnetit sayesinde zehirlenmeler ve enfeksiyonlar daha rahat atlatılabilir.
Siyatik, varis ağrılarını, boyun tutulmaları rahatsızlıklarını giderir, kas kasılmalarını ve kramplarını çözer. Ağrıları hafifletir. Saçları, iskelet sistemini ve deriyi sağlıklı tutar. Aşırı terlemeyi ve dolayısıyla nahoş vücut kokularını önler.
Taş taşıyanını daha güçlü olarak şimdiki zamana bağladığından, yıllardır bize baskı yapan acı ve kederlerin bertaraf edilmesinde işimizi kolaylaştırır. Geride kalmış düşünce ve alışkanlıklardan kurtulmamızı sağlar.