Doğal Taşlar

Malahit ( Malachite )

Malahit Kimyasal Formülü : Cu2 Co3 (OH)2 + Fe, Ca, Zn, Co, Ni
Bakır, Kobalt, Hidrojen, + az miktarda Demir, Kalsiyum, Çinko, Nikel.
Bir bakır karbonattır ve bakır damarlarının oksitleşmiş bölümlerinde oldukça yoğun olarak bulunur.
Bedensel ve ruhsal temizleyicidir. Verdiği enerji koruyucu cila gibi bedenimizi kaplar, hücreleri yeniler, gençlik ve dirilik verir, yaşlanmayı geçiktirir.
Kemik ve omurga hastalıklarında (örneğin bel fıtığı, romatizma, eklem iltihapları), kemik çatlaklarını iyileştirir ve kıkırdakların yenilenmesine de olumlu katkılar sunar. Kronik solunum yolu hastalıkları, astım (nefes darlığı) ve bronşit gibi rahatsızlıkların giderilmesine olumlu katkılar sunar. Taşın ayrıca kandaki oksijeni artıran özelliği de bilinmektedir. Bu özelliği ile kalp kaslarını ve dolaşım sistemini güçlendirir. Pankreas ve dalağı sağlıklı (işlevsel) tutar. Kas kasılmalarını, tümörlerin (urları) ve şişliklerin giderilmesinde kullanılması tavsiye edilir. Ve ayrıca tansiyonu düşürücü ve dengeleyici etkisi vardır. Hücreleri yenileme özelliğine de sahiptir. Kadınların düzenli adet görmesini sağlar ve adet sancılarını hafifletir ve ayrıca rahat bir doğuma da yardımcı olur. Loğusa kadınların süt verimliliğini artırır. Cinsel dürtüyü ve döllenmeyi teşvik eder. Çocukların gelişimi için de oldukça faydalı olan taş, bunun için yastığının altına konması gerekir. Malahit suyu ile göz banyosu göz sinirlerini güçlendirir. Gerilimli ruh halini ortadan kaldırır. Sakinleştirici etkisi huzurlu bir uyku verir.
Malahit, iki ayrı tondaki yeşil rengi ile yer yüzünün enerjilerini tutar ve denge sağlar. Biz toprağın güçünden etkilenirken, toprağın bize sunduğu sevgi ve huzuru hissederiz, bu da kendimizi yeterince güçlü hissetmemizi sağlar. Korku ve şüpheleri yok eder ve olumsuz enerjilerden korur. Vücudu zihinsel ve fiziksel olarak canlandırır..