Doğal Taşlar

Lal taşı (Granat, Garnet)

Granat Kimyasal Formülü :(SiO 4)Mg 3, Al 2, + Ca, Mn, Fe, Cr, Zr, Ti
Silisyum, Oksijen, Magnezyum, Alüminyum + Kalsiyum, Manganez, Demir, Krom, Zirkonyum, Titanyum.
Bir çok mineralin bir araya gelmesiyle oluşmuş kristalin, en önemli özelliklerinden biri, bağışıklık sistemini güçlendirmesi olarak görülür.
Kan dolaşımını düzenler ve alyuvarların üretimini teşvik eder. Kalp kaslarını güçlendirir, korener kalp hastalıklarından korur ve iyileşmesini teşvik eder. Akciğer hastalıklarına karşı koruyucu ve tedavi edicidir.
Sabahları aç karnına içilen Lal suyu, lösemiden korur ve kan dolaşımı üzerinden, karaciğer, pankreas, dalak ve böbreklerin fonksiyonel olmalarını sağlar veya tedavilerinde olumlu sonuçlar verir. Yaşlanmayı yavaşlatır, bedene dinçlik sağlar.
Özellikle yaşlılarda dahil olmak üzere cinsel enerjiyi ve duyarlılığını artırır ve üreme hormonlarını tetikler. Hormonsal dengeleri sağlar. Kan zehirlenmelerine karşı koruyucu ve iyileştiricidir. Bulaşıcı hastalıkların tedavilerinde önemli bir yardımcıdır.
Adet sancıları ve menepoz dönemi rahatsızlıkları için de oldukca önemli bir mineraldir. Hafızayı güçlendirir. Bel bölgesini aktive etme özelliğiyle de bilinir. Heyecanlı kişiliklere sükunet hissi verir. Kabus görmeyi engeller. Sevgi ve şevkat duygularını artırır. İrade gücünü geliştirir. İş hayatında başarılı olmayı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir