Doğal Taşlar

Kehribar ( Amber)

Kehribar Kimyasal Formülü : C 10, H 16, O Ancak değişkendir.
Süksinik Asit, Karbon, Hidrojen, Oksijen + Su
Kehribar, çok eski zamanlardan beri troit bezi üzerindeki etkisi bilinmekteydi ve o zamandan günümüze kadar guatırın tedavisinde kullanıla gelmiştir. Bu yöntem günümüzde de çok yaygın olarak kullanılmaktadır.
Boğaz bölgesinde taşındığında Troit bezi enfeksiyonlarını yok eder. Guatırın oluşmasını önler, oluşmuş ise önce büyümesini durdurur ve sonra küçülterek ortadan kaldırır. Astım ve bronşit gibi solunum yolları hastalıklarını önler, oluşmuş ise iyileştirir. Solunum yolu alerjileri ve ağız-boğaz-geniz enfeksiyonları içinde tedavi edicidir. Enfeksiyonun yayılmasını durdurur. Kulak ağrılarını iyileştirir. Sinir sistemini güçlendirir. Kemik iliği eksikliğine karşı şifadır. Sindirim sisteminin özellikle bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Böbrek, mesane ve dalağı temizler, sağlıklı çalışmalarını sağlar. Kemik ve artrit, gut, romatizma gibi eklem rahatsızlıklarında da çok etkili sonuçlar vermektedir. Sivilce, akne, siğil, egzama ve mantar gibi bir çok cilt hastalığı ve alerjiler Kerhibar ile önlenir veya iyileştirilir. Bütün bunlar için
Kehribarı sık ve cilde temas edecek şekilde taşımak gerekir. İlerlemiş vakalarda taş suyu hazırlanarak her sabah aç karnına bir bardak içmek gerekir.
Küçük çocukların kolay diş çıkarmalarına yardımcı olur. Bebeklerin boynuna takılan bir parça Kehribar ( 7-8 gr ), onu zehirlenmelerden ve korku verici hallerden koruduğuna da inanılmaktadır.
Negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirir ve rahatlama hissi verir. Çakraları olumsuz enerjilerden temizler.
Akıl ve zekayı uyandırıp harekete geçirir. Doğru karar vermekte yardımcı olur..