Doğal Taşlar

Kiyanit ( Kyanite, Siyanit, Distanit)

Kiyanit Kimyasal Formülü : Al2 SiO5 Alüminyum, Silisyum, Oksijen
Kiyanit, mineral ve değerli taşların silikat grubunun bir üyesidir. Metalik element alüminyum silikattır.
Kiyanit, ısı ve basıncın etkisiyle değişim göstermiş kayalarda oluşur; şist, gnays, ve granit pegmatitlerde sıkça raslanır.
Hafızayı güçlendiren bir taştır. Uykusuzluğa çaredir, uykusuzluğa neden olan etkileri ortadan kaldırır. Boyunda taşınması etkisini artırır. Kaygıları giderir. Sükunet ve huzur hissi verir. Stresi giderir. Vücudun enerji akımını düzene sokar.
Karaciğeri korur ve fonksiyonlarını güçlendirir. Kalbi korur. Kalp ritim bozukluklarında kullanılması tavsiye edilir. Kan dolaşım sistemini düzenler ve kanın yenilenmesini sağlar. Kanamaların tedavisinde kullanılması tavsiye edilir. Dalak ve lenf bezleri fonksiyonlarını güçlendirir. Düşük tansiyonu dengeler ve damar sertleşmesinde tedavi için kullanılması tavsiye edilir.
Sindirimi olumlu etkiler. Mide ve özellikle bağırsaklarında problem yaşayanlar, taşı kullandıklarında olumlu etkilerini göreceklerdir. Üreme sistemi üzerinde oldukca etkili bir taştır. Cinsel problemler için kullanılmaya en müsait taşlardan biri olarak bilinir. Akciğerler ve solunum yolları için oldukca uygun bir taş, sorunlarında kullanılması tavsiye edilir.

Uyum, ahenk ve ruhsal dengeye yardımcı olarak, ilişkilerde karşılıklı saygıyı teşvik eder. Proje çalışmalarında yaratıcı alternatifler kurgulamanıza katkılar sunar.

Kiyanit ( Kyanite, Siyanit, Distanit) için yorumlar kapalı