Doğal Taşlar

Kristal Kuvars ( Dağ kristali, Clear quartz )

Kristal Kuvars Kimyasal Formülü : SiO2 (silikon dioksit) ek olarak az miktarda C, (Karbon) Cl, (Klor) K, (Potasyum) Na, (Sodyum) ve S (Kükürt) de bulunmaktadır.
Kristal Kuvars, cam gibi saydam bir özelliğe sahiptir. Kristal kuvars aynı zamanda tedavi amaçlı kullanılan taşlar içinde denge taşı olarakta bilinir.
Kesim ve işleniş şekli ne olursa olsun, ruhsal ve bedensel sağlık açısından, taşlar arasında en yararlı olanı sayılmış, ‘’her derde deva’’kabul edilmiştir. Bu yarar, bir parçanın evde bulundurulması, takı olarak küçük bir parçanın (10-15gr) üstte taşınması veya vücuda masaj yapılmasıyla sağlanabilir.
Sindirim sistemi, kan dolaşım sistemi, solunum sistemi ile diğer vücut sistemlerini düzenler ve bunların düzenli çalışmasını sağlar, bozulmalarını ortadan kaldırır.
Radyasyonun etkilerinden korur, bedeni radyasyondan temizler. Bezeleri ve urları eritir. Böbrek ve mesane hastalıklarını önler, hastalanmışsa iyileştirir. Ölümcül toksinlerin (zehirli maddelerin) vücuttan atılması için büyük yardımcıdır. Mide ve bağırsak rahatsızlıkları da bu taşın suyu içilerek giderilir. Felç olan vücut bölümleri de bu taş sayesinde aktive olur. Deri hastalıklarına iyi gelir. Yüksek ateşte vücuda uygulandığında, ateşin düşmesi sağlanır. Ağrıları azaltarak rahatlama sağlar.
Ayrıca beyin fonksiyonlarını uyararak düşünce formlarını aktive eden bir özelliği de vardır. Duygusal dengeleyicidir. Meditasyon için çok uygundur.
Hayvanların suyuna konan bir parça kristal kuvars onların hastalanmasını önler veya hastalıklarını iyileştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir