Doğal Taşlar

Krizokol ( Chrysocolla)

Krizokol Kimyasal Formülü : (Cu, Al)2, H2, Si2, O5, (OH)4, Nh2, O + Al, Fe, P
(Bakır, Alüminyum), Hidrojen, Silisyum, Oksijen, (Hidrojen), Nitrojen, + Alüminyum, Demir, Fosfor
Sindirim sistemini düzenler, rahatsızlıklarını giderir. Ülserden korur ve hastalığının tedavisinde olumlu katkılar sunar. Pankreası, Troit bezini ve akciğerleri sağlıklı tutar ve hastalıklarında tedavilerine yardımcı olur. Kan şekerini düzenler, şeker hastalarının iyileşmesine yardımcı olur. Karaciğer, safra kesesi, böbrek, mesane (idrar kesesi) ve kanla ilgili hastalıkların iyileşmesini sağlar ve dolaşım fonksiyonlarını aktive eder. Tansiyonu dengeler, sinir sistemini sakinleştirir, gerginlikleri ve stres yükünü hafifletir. Panik atak haline düşmemizi önler. Psikolojik travmaları ortadan kaldırır.
Romatizma, artrit ve gut gibi eklem rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur. Yemek borusu ve bölgesini düzenler. Vücudun hormon dengesini sağlar. Hamilelikte anne ve çocuğu korur, rahatsızlıkları giderir ve düşüğü önler. Ayhali, doğum esnası ve doğum sonrası ağrılarını hafifletir. Kadınsı enerji verir.

Çok büyük olmayan yanıklarda su toplamasını önler, ağrı ve sızıyı alır. Alına konulduğunda, serinletir ve ateşi düşürür. Çocukların kemik gelişimi için faydalıdır.
Denge taşıdır. Kişinin iletişim gücünü artırır. Zihinsel problemlerimizi ortadan kaldırmaya yardım eder. Takanlara akıl, zeka kıvraklığı ve güçlü bir motivasyon sağlar. Tembel ve ağır kanlıları aktive eder, buna karşın asabiyeti, nefreti ve öfkeyi dindirir.