Doğal Taşlar

Kunzit ( Kunzite)

Kunzit Kimyasal Formülü : Li Al (Si2 O6)
Lityum, Alüminyum, (Silisyum, Oksijen)
Kunzit, çok güçlü bir terapi tedavi taşıdır. Öncelikle ruh salığı için gerekli olan mineralleri barındıran taş, ruhsal dağınıklık yaşayan insanların mantık ve duygular arasındaki dengeyi tekrar kurmasını sağlar.
Depresyon, alkol bağımlılığı, sinirlilik, uyuyamamak, konsantrasyon eksikliği, algılama azlığı, çevreyle uyumsuzluk, kişilik bozuklukları ve anlamsız kaygıları ortadan kaldırmak için en uygun taş olarak gösterilmektedir. Ayrıca alkolden kurtulmamıza yardımcı olduğu gibi, sigara ve uyuşturucu gibi bağımlılıklardan kurtulmamıza da çok büyük katkılar sunar. Sakin bir ruh hali sağlar ve depresyonun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Aşağılık duygularını, utangaçlığı, hoşgörüsüzlüğü engelleyerek, şizofreni, stres ve panik depresyon ataklarının giderilmesine yardımcı olur ve kişisel gelişmemize fayda sağlar. Epilepsiyi engeller.
Kalbi güçlendirir. Damar daralmalarında ve dolaşım bozukluklarında hali etkili sonuçlar verir. Sindirin sistemi üzerinde özellikle mide için çok önemli bir mineraldir. Zafiyet ve mide bulantısını önler. Kaslar içinde oldukça etkilidir, özellikle omuz, boyun ve çene kaslarındaki gerginlikleri gevşeterek ağrıyı alır ve rahatlatır, kas kramplarını giderir.
Siyatik ve nevralji gibi sinir ağrılarını, diş ve baş ağrısını ve eklem ağrılarını hafifletir veya damamen ortadan kaldırır. Kireçlenme ve artritte de rahatlama sağlar.