Doğal Taşlar

Kaplan gözü ( Tiger eye )

Kaplan gözü Kimyasal Formülü : SiO2 + Fe, O, OH Silisyum, Oksijen + Demir, Hidrojen
Başarma azmi ve sebat gücü verir. Duyguları harekete geçiren bir taştır. İnatcılığı azaltır, sahiplenme duygusunu artırır. Özellikle çocukların kabus görmesini engeller.
Kemik ve eklemleri güçlendirir. Bronşial hastalıkları önler veya iyileşmesini hızlandırır. Akut bronşit durumunda taş devamlı tene temas edecek şekilde takılmalıdır. Aynı şekilde astım hastalarıda bu taşı taşımalıdır. Mümkünse boyunda gümüş zincirle tercih edilmeli.
Böbrek üstü bezinin aşırı çalışmasını önler. Sinir sistemini güçlendirir. Beyicik tarafından yönetilen motor işlevler ve epilepsi gibi rahatsızlıkları pozitif yönde etkiler.
Kısaca, genel anlamda baş için çok önemli bir taştır. Migren ve migrenimsi baş ağrıları kasılma krizleri, şizofreni, hafıza kaybı, takip edilme fobisi gibi değişik paronaya durumları gibi ruh hastalıklarını olumlu etkiler ve oluşmalarını engeller.
İşitme gücünü artırır, kulak hastalıklarının iyileşmesine olumlu katkılar sunar.
Kanı temizler kalp için yararlıdır. Düşük tansiyona tavsiye edilir. Mide, dalak ve pankreasın çalışmasını güçlendirir. Sindirim sistemini düzenler, bozukluklarının düzelmesine yardımcı olur. Uyuyamayanlara uyku verir. Gizemli ortamlarda koruyucudur.