Doğal Taşlar

Kalsit (Calcite)

Calcite Kimyasal Formülü : CaCo3
Kalsit, Kalsiyum karbonat yapısı ile en çok kalsiyum içeren tedavi taşıdır. Bu da kemik yapımız için çok önemli olduğunu göstermektedir. Ve bu alanda oldukça verimli bir şekilde kullanılır. Omurgayı ve kemiklerimizi güçlendirir. Sağlıklı kemik, omurga ve iskelet oluşumunu sağladığından, çocuk ve ergenlik çağındakiler için vazgeçilmez bir taştır.
Saçlar, tırnaklar ve dişlerimiz içinde olumlu etkileri vardır. Kalsit suyunun muntazam olarak içilmesi bu etkilerini artırır. Yaralanmalarda kanın pıhtılaşması amacıylada kullanılır. Hassas dokuları diri tutar. Bağışıklık sistemini güçlendirir, etkisi hızlıdır.
Cilt problemlerinde ve buna siğillerde dahil olmak üzere, cilt döküntüleri, çıban ve sivilcelerde de oldukça etkilidir. Sindirim sistemine olan etkisi eski tarihlerden beri bilinmektedir. Ülser de de etkin olarak kullanılır. Yaraların irin tolaması durumunda çok etkilidir ve kısa sürede fayda verir.
Renk değişimleri element katkılarıyla oluşmaktadır. Buna göre, Şeffaf Kalsit; hayal güçünü artırır. Göz tedavisinde kullanılır. Migrenden kaynaklanan gerginliği düşürür. Güçlü bir detokstur, antiseptik gibidir. Yeni başlangıçların taşıdır. Sezgiyi güçlendirir, ve kendini kontrol yeteneği kazandırır. Yeşil Kalsit; Düşük tansiyonu ve kalp ritmini düzenler, kalbi güçlendirir.
Ter bezlerinin aşırı çalışmasını önler. Hafızayı dengeler, zihni berraklaştırır. Bağışıklık sistemini destekler, bakterilerin vücuttan atılmasını sağlar. Eklem iltabında kullanılması tavsiye edilir. Heyecanı giderir, öfkeyi yatıştırır. Münakaşacı çocukların uslu kalması için önerilir.
Pembe Kalsit, duygusal gücü aktive eder. Mavi Kalsit ; dinlendirici özelliği ile tanınır. Yüksek tansiyonu düşürür. Ağrıları azaltır. Sinirleri yatıştırır. Endişeyi giderir. Negatif duyguları uzaklaştırır. Siyah Kalsit ; stres, depresyon ve ruhsal travmalarda tavsiye edilir.
Oranj Kalsit ; Yüksek enerji veren, temizleyici bir taştır. Duyguları dengeler, endişeleri giderir ve depresyondan kurtarır. Kabus ve karabasan problemleride tavsiye edilir. Düşük tansiyona iyi gelir. Üreme sistemi, safra kesesi ve bağırsak düzensizlikleri üzerinde etkilidir. Sümüksü sıvıların dışarı atılmasını sağlar.
Kırmızı Kasit ; Enerjiyi yükseltir. Bağırsaklara faydalı olup kabızlığa iyi gelir.

Kalsit (Calcite) için yorumlar kapalı