Doğal Taşlar

Jasper

Jasper Kimyasal Formülü : SiO 2 + Al, Fe, Ca, K, Mg, Mn, Na, O, OH
Silisyum, Oksijen + Alüminyum, Demir, Kalsiyum, Potasyum, Sodyum, Hidrojen
Mineral zengini taşlarda biri olan Jasper, toprak enerjisini çekip vücuda iletir. Bedende dinçlik ve fiziksel denge oluşturur. Kırmızı Jasper, çok etkili taş tedavisinin temel taşlarındandır. Kan dolaşımını düzenler, kan yapımına yardımcı olur, kanamaları durdurur. (Burun kanamalarında taş alına konulması tavsiye edilir.)
Bağışıklık sistemini düzenli tutar. Hormon sistemini dengeler, cinsel problemlerde etkilidir. Afrodizyak etkisi olduğuna inanılır. Gençlik aşısı etkisi yaptığı söylenir. Rengi kahve veya kahveye çalan Jasper taşlar ise, Sindirim sistemi ve safra kesesi üzerinde etkilidir. Bu özelliği ile şişkinlik, gaz ve mide bulantısını önler. Sindirim sisteminde sürekli sorun yaşayanlara yemekten sonra hazırlanmış Jasper suyu içmeleri tavsiye edilir. Sarı renk ve tonları Jasper taşlar ise, özellikle yine safra kesesi, böbrekler, meshane ve karaciğer hastalıklarında oldukça olumlu etkiler sağlar. Bedeni toksinlerden ( zehirli maddelerden ) temizler.
Bağışıklık sistemini harekete geçirerek enfeksiyon hastalıklarından korur. Yaşlanmayı yavaşlatır. Timus bezine etkisi oldukca iyidir. Menepoz dönemindeki kadınlara olduksa fayda sağlar.
Entelektüel tavır ve konuşma (ifade) yeteneği sağlar. Kendine güveni güçlendirerek uzun süre sürüncemede bırakılmış olayların üzerine gitme ve çözme cesareti verir.
Taşıyana bereket getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.