Doğal Taşlar

Heliotrope (Bloodstone)

Bloodstone Kimyasal Formülü : SiO2 + Fe, Al, Mg, OH
Silisyum, Oksijen + Demir, Alüminyum, Magnezyum, Hidrojen
Heliotrop, kan dolaşımını düzenler, kanın temizlenmesini, kandaki toksinlerin atılmasını ve kanın güçlenmesini sağlayarak kan basıncını olumlu etkiler ve akışını destekler. Karaciğerin düzgün çalışmasını sağlar. Lenf bezlerini güçlendirir. Vücudun bağışıklık sisteminin aktif hale gelmesine, enfeksiyonlara karşı koyması ve toksinlerin atılması için oldukça ideal bir taştır.
Vücuttaki iltihabi durumları geriletir, akciğerleri temizler. Bağırsaklar, böbrekler, dalak ve mesane problemlerinde de kullanılması tavsiye edilir. Kasları yakından etkilir ve kramplarını çözer. Siyatik ağrılarına iyi gelir. Varis ağrılarını hafiletir. Suyu hazırlanıp aç karna içilmesi hemoroit ağrılarını hafifletir buna uzun süre devam edilmesi halinde tedavisine yardımcı olur. Mukoza ve metabolik sıvıyı aktif hale getirir.
Kadınları kadın hastalıklarından korur, adet ve doğum sancılarını hafifletir.
Hamilelik’te demir eksikliğine karşı olumlu etkiler sunar ve hamilelik döneminin rahat geçmesini sağlar. Aynı zamanda bebek için de onu koruyucu etkisi vardır.
Geleneksel tıbbi görüşe göre bedeni yenilemekte ondan daha cömerti yok gibi. Yine ‘’Lapideri’’ kaynaklarına göre eski Mısır’da tümörlerin eritilmesinde kullanılmıştır.
Denge taşıdır. Agresif ve sinirli insanlara ahenk verir. Doğal yeteneklerimizi nitelikli ve görünür hale getirir,akıl ve zeka kıvraklığı sunar. Tükenmiş insanlara yeni yaşam güçü verir.