Doğal Taşlar

Güneş taşı (Sun stone)

Güneş taşı Kimyasal Formülü : Al, Si3, + K, Na, Ca
Alüminyum, Silisyum Oksijen + Potasyum veya Sodyum yada Kalsiyum Feldspar gurubuna ait bir taştır.
Bu elementleri içeren bileşimler ‘’alüminosilikatlar’’olarak tanımlanırlar. Güneş Taşı terapi tedavilerinde önemli yere sahip olan taşlardan biridir. Kalp rahatsızlıklarını, sırt ağrılarını ve göz rahatsızlıklarının giderilmesi için tavsiye edilir.
Böbrekleri korur, tedavilerinde kalıcı etki sağlar. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıkları önler. Otonom Sinir sistemini etkileyerek, bütün organların birbiriyle uyum içinde çalışmalarını sağlar. Kireçlenme ve romatizma gibi eklem rahatsızlıklarında ağrıları hafifletir. Astım ve bronşit gibi solunum yolları rahatsızlıklarında ise rahatlatıcıdır. Kan dolaşımını düzenler, aşırı mide asit salgılanmasını ayarlar. Safra kesesini ve bağırsakları güçlendirir.
Adet ağrıları ve menepoz dönemindeki ateş basmalarını ve stresi önleyerek veya azaltarak kadınlara yardımcı olur. Güneş taşının etkileri ruhsal olarak’ta çok önemli bir yere sahiptir. Güneş taşının şans ve iyilik meleklerini harekete geçirdiğine dair çok yaygın bir inanış vardır. Bakışımızı, yaşamın ve yaşamımızın aydınlık tarafına yönlendirmemizi sağlar. Depresyonu, stresi, korkuları, zaafları ve üzüntüleri önlemeye yardımcı olarak, yaşama sevinçi verir. İç benliğimizi keşfetmemizi ve enerji akışını sağlayarak yaşamımıza olumlu bakmamıza, güçlü yönlerimizi görmemizi sağlar. Algılama filtremizi pozitif olaylara ayarlayarak, kötümserleri bile olumsuz duygulardan uzaklaştırır, yeni enerji depolar ve kendimize güvenmemizi sağlar.
Taşı kullanmaya başlar başlamaz insanlardaki ani keyiflenme hemen göze çarpacaktır. Her durumda olumlu tavrımızı korumamıza ve olayların olumlu gelişmesini sağlar. Duygusal iniş çıkışları dengeler ve o anda dış etkilerden dolayı imkansız gibi gönünen yeni girişimler için yüreklendirir, olumsuzlukları filtre ederek üstesinden gelmemizi sağlar. Böylece bize tırmanmak için çok yüksek görünen dağları aşmak için, içsel felç durumunu ortadan kaldırır. Planlarımıza girişmemiz için yüreklendirir. Gerçek dostlukların edinilmesi kolaylaşır. Yenilikler ve değişikliklere yol açar. Aşırı iyimserlik, utangaçlık ve zaaflarımızı giderir.