Doğal Taşlar

Elmas

Elmas Kimyasal Formülü : C + (Al, Ca, Cr, Fe, Mg, Mn, N, Si, Sr, Ti)
Karbon + (Alüminyum, Kalsiyum, Krom, Demir, Magnezyum, Manganez, Azot, Silisyum, Stronsiyum, Titanyum)
Elmas doğal element olan karbonun bir formudur. İnsanlık tarafından bilinen en sert doğal maddedir. Mohs ölçeği’nde 10 oranındadır. Ancak diğer elmaslarla çizilebilir.
Vücudun arınma işlemlerini destekler. Karaciğer ve dalağın sağlıklı çalışmasını sağlar ve kanı temizlerve kan yapımını destekler. Kemikleri, dişleri, tırnakları ve saçları güçlendirir ve sağlıklı kalmalarına olumlu katkılar sunar.
Romatizmal ve gut hastalıklarında ve felce neden olan olumsuzlukların ortadan kaldırılmasında önemli sonuçlar alınır. Kireçlenmeyi önler ve dolayısıyla yaşlı insanlara özellikle tavsiye edilir. Böbreklerde ve safra kesesinde oluşan taşların oluşumunu engeller. Beyin ve sinirlerimizi güçlendirir.
Denge bozukluklarını engeller. Kaşların arasına uygulandığında, ruh hastalıklarında dahi olumlu sonuçlar verir.
Bütün organ ve vücut fonksiyonlarını güçlendiren taşların arasında iyileştirici gücü en yüksek taştır. Bütün enerji merkezlerini harekete geçirerek, kişiyi zihinsel, bedensel ve ruhsal olarak bütünler.
Depresyon ve korku hallerinde, Elmas güclü bir yardımcıdır. Bunalımlı dönemlerde hep yanınızda taşımanız önerilir. Zihinsel olarak, şeffaf, yapısal bir düşünce şekli ve geniş bir bakış açısı verir. Aklı koruduğu, taşıyana başarı sağladığı, cesaret verdiği, bedeni güçlendirdiği, algılama ve karşısındakinin kötü niyetini anlama yeteneği verdiği, kişiyi sakinleştirdiği, korkulu rüya görmesini engellediği, karı-koca veya sevgililer arasında aşk ve mutluluk oluşturduğu, büyü ve zehirlenmelerden koruduğu kabul edilmektedir. Ayrıca Elmasın, aşkta, macerada ve finansal girişimlerde şans getirdiğine inanılmaktadır.
En önemli yararı ise zengin göstermesi, dolayısıyla da hava atmanıza imkan vermesidir. Ancak aşırı değerli büyük elmasların uğursuzluk, daha doğrusu bela getirdiği bilinen gerçekler arasındadır.