Doğal Taşlar

Dumanlı Kuvars

Dumanlı Kuvars Kimyasal Formülü : SiO2 + Al, Li, Na
Silisyum + Alüminyum, Lityum, Sodyum

Doğal radyasyona maruz kalmış bir mineraldir. Bu özelliği ile kuvars taşları arasında özel bir yere oturmuştur.
Özellikle kemiklerin, eklemlerin,taşıdır. Bağları ve kasları güçlendirir. Bu özelliği ile kalp ve mide gibi kaslı organların sağlıklı kalmasını ve kendilerini yenileme imkanı verir, kraplarını çözer. Vücutta yağ tortulanmasını ve tabakalaşmasını önler.
Dumanlı kuvars’tan yapılan tedavi suyu vücutta temizleyici etki yapar ve böbrekleri temizleyerek tortulaşmaları giderir. Taşın suyu aynı zamanda kadınlık ve erkeklik hormon üretimini körükler. Uzun süre sabahları içilen taş suyu üretkenliği artırır.
Bulunduğu mekandaki negatif enerjiyi dağıtır ve temizler. Alkol bağımlılığının giderilmesi için tavsiye edilir. Kabusları sona erdiren, halüsinasyonları ortadan kaldıran bir taştır. Sigaraya gibi alışkanlıklara duyulan ihtiyacıda ortadan kaldırdığına inanılmaktadır.
Depresyon, sinirlilik, kaygılarda, uyuyamama, konsantrasyon eksikliği, algılama azlığı, çevreyle uyumsuzluk ve kişilik bozukluklarında özellikle tavsiye edilen bir taştır. Koyu rengine ’’Morion’’ olarak bilinir. Ve şua tedavisi gören kanser hastalarının vücudunda biriken radyoaktiviteyi yok etmek için de kullanılmaktadır.