Doğal Taşlar

Ametist ( Amethyst )

Ametist Kimyasal Formülü : Si O2 + Fe, Al, Ca, Mg, Li, Na

Silisyum, Oksijen + Demir, Alüminyum, Kalsiyum, Magnezyum, Lityum ve Sodyum.

Ametist, kristal kuvars grubundandır. Demir ve Titanyum bileşimi taşa rengini verir. En bilinen özelliği bulunduğu mekandaki negatif enerjiyi pozitife çevirmesidir. Bu şekilde stresi de giderir. Yine bu nedenle ona huzur taşı da denir.
Hafıza güçünü harekete geçirir. Gece enerjilerinden korur ve böylelikle kanser oluşumunu engeller. Migren için tavsiye edilen önemli taşlardan biridir. Önemli bir kan temizleyicidir, bu özelliği ile zehirlenmelere karşı etkin koruma sağlar. Kronik yorgunluk sentromunu tedavi eder. Depresyona ve ülser gibi mide ile ilgili rahatsızlıklarda kullanılması tavsiye edilir. Sindirim sistemini düzenler.
Alkolliklere iyi gelir. Ametist cilt içinde oldukça önemli minerallerden biridir, deri hücrelerinin yenilenmesini ve dolayısıyla tenin güzelleşmesini sıkılaşmasını sağlar. Bu suretle suyuyla yıkanan ciltteki bazı leke, akne, siyah noktalar ve cilt enfeksiyonları giderilebilir.
Endokrin ve bağışıklık sistemini güçlendirir ve arındırıcı bir enerji yayar, dolayısıyla ağrı ve sızıları hafifleterek rahatlama sağlar.
zayıflatır.